Gamvik er med på verdens største dugnad!

18. oktober går årets TV-aksjon til Flyktninghjelpen, som skal hjelpe mennesker på flukt med det aller viktigste: et trygt sted å bo. Bli med og gjør en forskjell for familier som er rammet av krig og konflikt – enten som bøssebærer eller bidragsyter. 

Hvert andre sekund må et menneske flykte på grunn av krig og konflikt. Årets TV-aksjon er 18. oktober og går til NRC Flyktninghjelpen, som skal gi mennesker på flukt et trygt hjem og håp for fremtiden.

Aldri før har så mange trengt hjelp til å skaffe seg et hjem. Men det finnes håp, og det finnes løsninger. TV-aksjonen 2026 skal bidra til at over 400 000 mennesker får tryggere og bedre boforhold i Syria, Gaza, Afghanistan, Tsjad, Sudan og DR Kongo.

Et hjem er mer enn fire vegger og et tak. Det gir trygghet, beskyttelse og et sted å høre til. Når familier får et sted å bo, blir det også lettere å finne arbeid og sende barna på skole. Slik kan hverdagen bli mer stabil, og grunnlaget for en ny fremtid kan bygges.

Pengene fra årets TV-aksjon skal gå til telt og andre nødboliger, midlertidige og permanente hjem, vann- og sanitærprosjekter og juridisk hjelp. 

Vi trenger bøssebærere i Gamvik, meld deg på her så går vi årets viktigste søndagstur sammen 😊

Har du en bedrift og vil være med å bidra, registrer ditt bidrag her registrer ditt bidrag her.
Bli med – vi bryr oss og sammen kan vi gjøre en forskjell for mange!